Keywords

астра  

Social bookmarking

Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

Bookmark and share the address of Форум за автомобили - хидравлични рейки on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Форум за Хидравлични Кормилни Рейки и Помпи on your social bookmarking website

RSS feeds

Yahoo! 
MSN 

Въпрос за хидравлична рейка.

Предишната тема Следващата тема Go down

Въпрос за хидравлична рейка.

Писане  spka16 on 11.03.12 14:05

Здравейте, имам въпрос за мойта рейка на автомобил Волво 440. Рейката няма течове, хидравликата работи много леко. Това което ме притеснява е че има чукане във волана от рейката идва със сигурност, не е от накрайниците. Опитах да премахна чукането със натягане на болта за регулиране на хоризонталния прът, но чукането остана. Въпроса ми е опасно ли е да се кара така и може ли да се оправи това чукане или вътре пръта е износен и затова е този луфт..

Мерси предварително.

spka16

Брой мнения : 1

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

RE:

Писане  steelfox on 11.03.12 19:00

Здравейте,
Причините за чукането могат да бъдат няколко:

1. Голяма хлабина в направляващите втулки (лагери). Лошото е , че лагерите са зад уплътненията и се сменят в комплект с уплътненията.
2. Износване в зъбния гребен на буталния прът (обикновено чукането е най голямо в средно положение на волана).
3. Износено или ръждясоло каре (това води до износване на лагера на разпределителя на рейката).
4. Чукането води до течове и по - големи поражения след време.

При съмнения за правилна работа на рейката, може да се тества под налягане при свалена рейка и да препоръчаме съответния ремонт.

www.argala.net
steelfox

Брой мнения : 27
Местожителство : София

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото